Historie naszych klientów / VOX

Logotyp VOX

Chmura Krajowa partnerem VOX w realizacji projektu przeniesienia głównego systemu SAP oraz aplikacji webowych do Google Cloud. To pierwsza tego typu migracja na polskim rynku.

VOX to marka, której celem jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich dopasowanych do stylu życia domowników.

Nowa strategia firmy VOX pozwala z sukcesem rozwijać działalność na rynkach zagranicznych. Obecnie produkty marki są dostępne w ponad 60 krajach na całym świecie.


Wyzwania

Bardzo dynamiczny rozwój i globalizacja marki VOX powoduje konieczność stworzenia takiego środowiska pracy, które będzie wspierać dostarczanie rozwiązań technicznych do procesów sprzedaży, magazynowania, logistyki czy produkcji. Wysoka dostępność systemów informatycznych oraz ich elastyczność w rozwoju to cechy rozwiązań chmurowych, z których VOX obecnie korzysta.

Chmura Krajowa została partnerem w realizacji projektu przeniesienia głównego systemu SAP oraz aplikacji webowych do Google Cloud. Dzięki specjalistom Chmury Krajowej oraz firmom współuczestniczącym w projekcie udało się maksymalnie zautomatyzować proces migracji produkcyjnej oraz podczas wcześniejszej migracji próbnej ocenić potrzebne zasoby, oszacować koszty, zoptymalizować środowisko, a także wykorzystać nowe usługi, które ułatwiają, przyspieszają działanie i rozwój aplikacji VOX.

Rozwiązania

Wykorzystanie usług dostępnych na Google Cloud pozwoliło na przeprowadzenie migracji z lokalnego data center do chmury. Podczas migracji zostały uruchomione nowe usługi, które wcześniej nie były wykorzystywane przez VOX.

Uruchomienie Cloud CDN oraz Load Balancera pozwoliło uzyskać szybszy dostęp do aplikacji WWW z różnych stron świata oraz usprawniło działanie samych aplikacji webowych VOX.
Usługi Hybrid Connectivity zapewniają wysoki dostęp do zasobów w Google Cloud ze wszystkich lokalizacji VOX na całym świecie
W ramach usługi Compute Engine zostało zmigrowanie i uruchomione obecne produkcyjne środowisko SAP oraz systemy archiwalne SAP.
Dodatkowo zmigrowane zostały również inne serwery oparte o systemy Microsoft oraz Linux.

Rezultaty

W wyniku przeprowadzenia migracji zasobów VOX do Google Cloud udało się uzyskać następujące rezultaty:

zwiększenie szybkości uruchamiania nowych maszyn wirtualnych, oraz powoływania nowych zasobów i usług dzięki łatwemu dostępowi do zasobów takich jak: RAM, CPU, Storage

przyspieszenie działania aplikacji webowych poprzez wykorzystanie usługi Cloud CDN

szybszy dostęp do aplikacji webowych, z różnych stron świata poprzez wykorzystanie usługi Load Balancer (np. z lokalizacji VOX w Meksyku do zasobów VOX w chmurze w porównaniu do wcześniejszego data center skrócenie czasu odpowiedzi z 128 ms do 32 ms)

uruchomienie backupu multiregion, dzięki któremu kopie systemów oraz danych znajdują się w różnych Data Center na terenie Unii Europejskiej

możliwość szybkiego i czasowego zwiększenia wydajności systemów

60

W tylu krajach dostępne są produkty marki VOX

96 ms

O tyle skrócił się czas odpowiedzi serwerów


Wykorzystane technologie

Do realizacji projektu została wykorzystana chmura publiczna Google Cloud, w ramach której zostały uruchomione następujące usługi:

Cloud CDN

Load Balancer

Cloud Armor

Compute Engine

Cloud DNS

Hybrid Connectivity / HA VPN , Interconnect

Backup Multi Region

Do konfiguracji oraz zarządzania chmura zostały wykorzystane narzędzia:

Gitlab

Terraform / Terragrunt

Case study

Success story

"Razem ze specjalistami Chmury Krajowej, Google oraz 7 Technology udało nam się przeprowadzić pierwszą w Polsce migrację systemu SAP do Google Cloud. Dzięki temu uzyskaliśmy wysoką dostępność naszego głównego systemu z różnych miejsc na świecie, dużą elastyczność w skalowaniu potrzebnych zasobów, a także otworzyć furtkę do szybszego tworzenia nowych rozwiązań informatycznych w procesie cyfryzacji procesów w naszej firmie"

Lucyna Michniewicz-Ślaska

CIO w Grupie Kapitałowej VOX

Logotyp VOX

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami