Historie naszych klientów / PROEXE

Logotyp PROEXE

PROEXE to firma, która jest autorem BlueOnline.TV – gotowego rozwiązania dla firm, które chcą zbudować własną telewizję internetową (OTT/VOD/Live Event).

BlueOnline.TV to gotowa do użycia usługa, która skraca czas wdrożenia telewizji internetowej. Na polskim rynku z rozwiązania korzystają VECTRA, VOD Warszawa i Red Carpet.

Platforma z sukcesem jest też wykorzystywana przez klientów spoza Polski. Najciekawszym wdrożeniem jest dynamicznie rozwijająca się arabska telewizja WideKhaliji.com.


Wyzwania

PROEXE chciało aby BlueOnline.TV było szybkie we wdrożeniu i nie wymagało posiadania fizycznych zasobów w różnych częściach świata. Wyzwaniem był też skokowy przyrost użytkowników. Najbardziej atrakcyjne programy, przyciągają wielu widzów w tym samym momencie, co jest wyzwaniem dla infrastruktury IT.

Rozwiązania

Usługa BlueOnline.TV została umieszczona na Google Cloud. Została zaprojektowana w taki sposób, aby wykorzystać chmurę obliczeniową do automatycznego skalowania zasobów. Dzięki wykorzystaniu globalnej infrastruktury IT, użytkownicy mają tak samo dobry dostęp do usług na całym świecie.

Łatwość uruchomienia nowego projektu - klient nie odpowiada za infrastrukturę
Skalowalność dzięki zasobom chmurowym
Dostępność geograficzna dzięki centrom danych Google na całym świecie

Rezultaty

Z aplikacji opracowanej przez PROEXE korzysta sześć systemów telewizyjnych w różnych rejonach świata. Stabilność i elastyczność Google Cloud gwarantuje wysoką jakość usług telewizji, nawet w przypadku milionów widzów.

Zalety umieszczenia aplikacji w Google Cloud:

Optymalizacja kosztów dzięki dostosowaniu zasobów do realnych potrzeb

Automatyzacja wielu zadań - uproszczenie zarządzania środowiskiem

6

tyle systemów telewizyjnych BlueOnline.TV zostało uruchomionych


Wykorzystane technologie

CDN

BigQuery

PubSub

Memory Store (Redis)

PubSub Internal

LoadBalancer

Stack Driver

Cloud Run

Cloud Storage

Case study

Success story

"Usługi Google Cloud można zakupić w różnych modelach, również za pośrednictwem Chmury Krajowej. Współpraca z Chmurą Krajową ma szereg zalet: wsparcie doświadczonych inżynierów, którzy doskonale znają to środowisko, co znacznie skraca czas rozwoju aplikacji. Nie bez znaczenia jest też transfer wiedzy - zespół PROEXE uczestniczy w szkoleniach udostępnianych przez Chmurę."

Maciej Bakalarz

CEO PROEXE

Logotyp PROEXE

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami