Siła chmury to

Google Cloud Region Warszawa

Jest to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej hub technologiczny globalnego dostawcy chmury publicznej. Powstał dzięki współpracy Google i Chmury Krajowej. Dzięki temu każda polska firma i instytucja będzie może korzystać z najnowszych światowych rozwiązań chmurowych dostępnych w centrach przetwarzania danych Google zlokalizowanych w Polsce. Jak wdrażać te narzędzia by cyfrowe przyspieszenie stało się faktem? Pomogą w tym eksperci Chmury Krajowej. Zobacz co jest naszą siłą i umów się na bezpłatne konsultacje.

Region to bardziej wydajna i elastyczna infrastruktura zarządzana i utrzymywana przez dostawcę dostępna w modelu usługowym. To minimalne opóźnienia w przesyle danych. To możliwość prowadzenia analityki danych w czasie rzeczywistym, budowa wydajnych rozwiązań hybrydowych. To szybszy zapis danych w aplikacjach i szybsze tworzenie kopii zapasowych.
Region w Polsce to rezydencja danych na terytorium RP, pełna zgodność z regulacjami i wymogami sektorowymi. To możliwość budowy rozwiązań wysoko dyspozycyjnych i odpornych na katastrofy. To skalowalne rozwiązania hybrydowe budowane z zapewnieniem składowania danych we własnych ośrodkach, a aplikacji i przetwarzania danych w chmurze.
Region to możliwość skorzystania z najnowszych technologii informatycznych bez konieczności ponoszenia znacznych nakładów inwestycyjnych. To demokratyzacja dostępu do rozwiązań i usług informatycznych. Każda firma i instytucja, niezależnie od specjalizacji i skali działania, ma takie same możliwości korzystania z chmury publicznej.

Wejdź do świata chmury

Transformacja biznesu

Transformacja to zmiana. Głęboka i daleko idąca. Sięgając po rozwiązania chmurowe każda firma może zmienić nie tylko sposób korzystania z technologii, ale także kulturę organizacyjną i model pracy nad nowymi produktami i usługami. Chmura pozwala skoncentrować się na podstawowym biznesie i  szybciej go rozwijać. Poprawia jakość wewnętrznych procesów i powoduje, że organizacja jest bardziej zwinna. Zwinna, czyli zdecydowanie lepiej przystosowana do coraz szybciej zachodzących zmian na rynku.

Porozmawiaj z ekspertem

Siła chmury: Transformacja biznesu

Nasi eksperci

Marcin Karczmarczyk

Managing Director

Odpowiedzialny za obszar współpracy z klientami i partnerami Chmury Krajowej.

Joanna Kowal

Head of Commercial Market

Specjalizuje się w skutecznej transformacji biznesu firm z rynku komercyjnego.

Jerzy Dąbrówka

Head of Practice

Odpowiada za sprawne dostarczanie rozwiązań przez dział praktyk Chmury Krajowej.

Droga do chmury

Klucz do skutecznej transformacji to optymalne wykorzystanie usług dostępnych w chmurze. Aby uwolnić potencjał zwinności, skalowalności i zaawansowanych usług chmury publicznej twórczo rozwijając strategię biznesową firmy, konieczne są zmiany nie tylko w dziale IT, ale w poprzek całej organizacji. Taka transformacja jest wyzwaniem, ale także szansą na zdobywanie przewagi konkurencyjnej. Dlatego pomagamy firmom budować ich indywidualną drogę do chmury.

Porozmawiaj z ekspertem

Materiały wideo

1

Siła chmury: Droga do chmury

9:11

Nasi eksperci

Joanna Kowal

Head of Commercial Market

Specjalizuje się w skutecznej transformacji biznesu firm z rynku komercyjnego.

Artur Owczarek

Head of Multicloud Onboarding and Migration Services

Wspiera klientów w rozpoczęciu pracy z technologią chmurową oraz procesie migracji do chmury.

Bezpieczeństwo

Wiele osób z sektora IT zadaje sobie pytania: czy chmura może być równie bezpieczna jak moje własne centrum przetwarzania danych? Czy są jakieś bariery prawne, które nie pozwalają przenieść moich danych i danych moich klientów do chmury? Gdzie kończy się zakres odpowiedzialności firmowego zespołu IT, a zaczyna się odpowiedzialność dostawcy usług. Nasz dział bezpieczeństwa pomaga przenieść środowisko IT do chmury bezpiecznie i zgodnie z regulacjami.

Porozmawiaj z ekspertem

Siła chmury: Bezpieczeństwo

Nasi eksperci

Adam Marczyński

Chief Information Security Officer

Odpowiada za cały obszar bezpieczeństwa Chmury Krajowej i naszych klientów.

Andrzej Nowodworski

Security Architect

Specjalizuje się w wykrywaniu i zapobieganiu naruszeniom bezpieczeństwa.

Piotr Kamela

Security Architect

Specjalizuje się w zapewnieniu bezpieczeństwa podmiotom z sektora finansowego.

Alicja Peszke-Bieńko

Compliance Officer

Doświadczona prawniczka ze specjalizacją w zakresie compliance.

Data/AI

W biznesie lepiej jest kierować się przy podejmowaniu decyzji danymi niż przeczuciem. Niestety rozwiązania związane z analityką danych były dotąd kosztowne, skomplikowane i dostępne tylko dla dużych firm zatrudniających ekspertów od tego obszaru. To przeszłość. Dzięki chmurze firmy różnej wielkości mogą szybko i prosto budować oraz testować modele. A koszty? Płacisz tylko za to, z czego korzystasz. Zobacz demo, na którym pokazujemy jak stworzyć hurtownię danych korzystając z BigQuery, rozwiązania Google Cloud.

Porozmawiaj z ekspertem

Siła chmury: Data/AI

Nasi eksperci

Jakub Kułak

Head of Data & AI Practice

Odpowiada za realizację projektów z obszaru danych i sztucznej inteligencji.

Marek Glijer

Cloud Architect

Zajmuje się projektowaniem wysokowydajnych systemów do przetwarzania danych.

Jakub Czajkowski

AI Engineer

Specjalizuje się w systemach przetwarzania obrazu oraz asystentów głosowych.

Cloud Native

Wejście do chmury dla wielu przedsiębiorstw jest wyzwaniem. Aby w pełni wykorzystać możliwości, które daje chmura, trzeba zadbać o sposób, w jaki dostępne w niej aplikacje i usługi są projektowane, budowane i dostarczane. Zastosowanie podejścia Cloud Native pozwala osiągnąć szybkość, skalę, elastyczność oraz lepszą współpracę w zespołach pracujących nad rozwijaniem produktów. W ramach tego obszaru pomagamy firmom we wprowadzeniu podejścia Cloud Native dla aplikacji i usług rozwijanych w chmurach.

Porozmawiaj z ekspertem

Siła chmury: Cloud Native

Nasi eksperci

Artur Owczarek

Head of Multicloud Onboarding and Migration Services

Wspiera klientów w rozpoczęciu pracy z technologią chmurową oraz procesie migracji do chmury.

Paweł Smorczewski

Cloud Architect

Zapewnia klientom wysoki standard procesów migracji oraz mentoring w utrzymaniu platform chmurowych.

Software Development

Aby spełnić rosnące oczekiwania użytkowników systemów IT, potrzebny jest zespół doświadczonych inżynierów i odpowiednia technologia. Nasz zespół zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i utrzymaniem aplikacji – zarówno własnych produktów, jak i rozwiązań stworzonych na konkretne potrzeby klientów. Nasze aplikacje uruchamiamy w chmurze. Są wydajne i skalują się automatycznie wg aktualnych potrzeb. Dostarczamy je głównie w modelu SaaS czyli oprogramowanie jako usługa.

Porozmawiaj z ekspertem

Siła chmury: Software Development

Nasi eksperci

Mateusz Grzechociński

Head of Software Development Practice

Zbigniew Cyktor

Software Engineer

Łukasz Sierant

Software Engineer

Maciej Karaś

Software Engineer

Transfer wiedzy

Fundamentem skutecznej transformacji jest rozwój kompetencji pracowników. Tylko odpowiednio przygotowane kadry poradzą sobie z adopcją nowoczesnych technologii, które przyspieszają rozwój biznesu. Chmura Krajowa umożliwia zdobycie lub pogłębienie wiedzy związanej z biznesowymi, operacyjnymi oraz technicznymi aspektami pracy z Google Cloud. Wiemy, jak zadbać o to, by transfer wiedzy i kompetencji przebiegał spójnie z całym procesem transformacji, z budowaniem wymagań biznesowych i technologicznych.

Porozmawiaj z ekspertem

Materiały wideo

1

Siła chmury: Transfer wiedzy - wprowadzenie

2:08

Nasi eksperci

Magdalena Janicka

Product Manager

Odpowiada za planowanie i realizację programów edukacyjnych i certyfikacyjnych dla przedsiębiorstw.

Liwia Jakubowska

Junior Product Manager

Wspiera klientów Chmury Krajowej w procesie podnoszenia kompetencji chmurowych wewnątrz organizacji.

Jerzy Dąbrówka

Head of Practice

Odpowiada za sprawne dostarczanie rozwiązań przez dział praktyk Chmury Krajowej.

Modern Workplace

Nowoczesne środowisko pracy to zagadnienie systematycznie zyskujące na popularności. Dotyczy zarówno pracy zdalnej, stacjonarnej, jak i modelu hybrydowego. Rozwiązania chmurowe całkowicie zmieniają sposób funkcjonowania organizacji. Umożliwiają wykonywanie służbowych obowiązków z dowolnego miejsca i sprzętu z dostępem do internetu, ułatwiają komunikację i współpracę między zespołami oraz przyspieszają wewnętrzne procesy. Sprawdź jak ten model pracy napędza biznesową transformację organizacji.

Porozmawiaj z ekspertem

Materiały wideo

1

Siła chmury: Modern Workplace

8:16

Nasi eksperci

Michał Dobek

Head of Modern Workplace Practice

Odpowiada za budowę architektury nowoczesnego środowiska pracy dla klientów Chmury Krajowej.

Łukasz Matacz

System Administrator

Odpowiada za administrowanie systemami informatycznymi w Chmurze Krajowej.

Program partnerski

Chmura Krajowa współpracuje z wieloma firmami, które specjalizują się w dostarczaniu usług z wykorzystaniem platform chmurowych jako partnerzy integracyjni, transformacyjni, dostawcami usług zarządzania, a przede wszystkim z dostawcami oprogramowania (ISV). Zapewniamy dostęp do elastycznej i skalowalnej platformy chmurowej, do ekspertów i szkoleń. To pozwala naszym partnerom skoncentrować się na potrzebach ich klientów i szybciej rozwijać własne rozwiązania.

Porozmawiaj z ekspertem

Siła chmury: Program partnerski

Nasi eksperci

Marcin Karczmarczyk

Managing Director

Odpowiedzialny za obszar współpracy z klientami i partnerami Chmury Krajowej.

Mówią o nas

icon

Money.pl

Big Data: czym jest i jakie daje możliwości?

icon

Interia Biznes

Artykuł o uczeniu maszynowym: czy jest w stanie zastąpić ludzką pracę?

icon

300Gospodarka

Dariusz Śliwowski o tym, dlaczego cloud computing jest wciąż wyzwaniem dla biznesu oraz o przykładach udanej transformacji polskich firm.

icon

Biznes Myśli

O chmurze i wykorzystaniu danych w biznesie z Jakubem Kułakiem.

icon

Porozmawiajmy o IT

Mateusz Grzechociński rozmawia na temat tworzenia i rozwoju aplikacji w chmurze publicznej.

icon

Czym jest Chmura Krajowa?

Z Michałem Potoczkiem o technologii chmurowej, jej zaletach i przykładach wdrożeń rozmawiał Michał Sadowski.

icon

Niebezpiecznik

Rozmowa Piotra KoniecznegoAdamem Marczyńskim o aspektach prawnych, technologicznych oraz kwestiach bezpieczeństwa chmury.

icon

Porozmawiajmy o IT

Rozmowa z Markiem Glijerem o wykorzystaniu danych w chmurze i wyzwaniach z przetwarzaniem danych, z jakimi mierzy się dziś biznes.

icon

MIT Sloan Management Review Polska


O znaczeniu technologii chmurowej dla rozwoju innowacyjnych rozwiązań rozmawiał Jacek TomczykMichałem Potoczkiem.


Nasi klienci


Bezpłatne konsultacje z ekspertem
Umów się z nami